Festiwal “Stare piosenki – dobre piosenki”

26 września, we czwartek, dzieci z grupy „Mądrale” wzięły udział w II Festiwalu Folkloru Eksperymentalnego „Stare Piosenki – Dobre Piosenki”. Na dużej scenie Domu Kultury Polskiej nasi mali artyści zatańczyli polski taniec ludowy „Koziorajka”, a następnie zeszli pod scenę i zaprosili pozostałych uczestników festiwalu, jak też widzów, do wspólnego ludowego pląsu „Mało nas do pieczenia chleba”. Bez względu na to, że większość uczestników mówiło po litewsku, jednak nasze starszaki świetnie poradziły sobie, tłumacząc wyłącznie po polsku, z zapoznaniem uczestników z zasadami zabawy.

Centrum Kultury w Nowej Wilejce, które to właśnie już poraz drugi organizuje ten festiwal, przygotowało imprezę na wysokim poziomie. Dzieci nie tylko wystąpiły na scenie, ale również dostały nagrody, uczestniczyły w zabawach, podziwiały innych młodych artystów i wróciły do domu pełne wrażeń.

Składam podziękowania rodzicom, którzy zgodzili się na „awanturę” wywieźć naszych dzieci na festiwal o tak późnej porze i trzymali za nas kciuki na widowni.

Nauczycielka Edukacji Artystycznej

Elita Jurkevičienė