Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada jest światowym Dniem Pluszowego Misia, grupa “Mądrale”, jak i każda inna grupa w przedszkolu obchodziła ten dzień 24 listopada. Wszystkie dzieciaki niosły w ten dzień swoich Pluszaków do przedszkola. w gr. Mądrale ten dzień wyglądał tak:

“Na początku dzieci przytiwały sie, wychowawczyni opowiedziała dzieciom o ważności oraz historii powstania Dnia Pluszowego Misia, dzieci natomiast przedstawiły swoich pluszaków, któreś miały imię, któreś zjawiły się u dziecka w dość ciekawy i nietypowy sposób, dzieciaki porównywały swoich Misiów, określały który z Misiów jest najmniejszy a który największy, Wychowawczyni zadawała dzieciom zagadki, które dzieci z łatwością odgadywały. Jak to bywa na urodzinach, Misiom zaspiewano 100 lat, a następnie odbyła się dyskoteka na tematykę misiową, gdzie to każde z dzieci tańczyło ze swoim Misiem. Gdy ktoś zapyta co Misie jedzą? napewno odpowiemy, że miodek, dzieciaki z grupy “Mądrale” miały możliwość skosztować prawdziwego miodku z pasieki, tym samym miodem były poczęstowane i wszystkie Panie oraz dzieciaki z innych grup. Cały dzień dzieci spędziły ze swymi Misiami, były ma zajęciach muzycznych, na spacerze oraz spały razem ze swymi Misiami.”

Aut. Irena Makowska