Aktywny grudzień w przedszkolu

Grudzień był czasem karnawałów, spotkań ze św. Mikołajem i wystawieniem Jasełek jak w przedszkolu tak i w kościele pw. WNMP w Mickunach.

Bal karnawałowy w gr. “Mądrale”

15 grudnia odbyła się zabawa karnawałowa w grupie “Mądrale”. Na święcie byli obecni rodzice, dziadkowie, zawitał też św. Mikołaj z porcelanową laleczką. Dzieci przebrały sie w stroje karnawałowe, dziewczynki były księżniczkami a chłopcy – i liskiem i piratem i nawet policjantem. Dzieci demonstrowały rodzicom swoje zdolności artystyczne, pokazując montaż słowno – muzyczny. Św. Mikołaj przybył do dzieci ze swoją historią i zabawą, opowiedział o fabryce zabawek, razem z dziećmi się bawił, wciągując do zabawy i wszystkich rodziców.

Irena Makowska

Bal karnawałowy w gr. “Biedroneczki”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.  Dzień 20 grudnia gr. ,,Biedroneczek ‘’rozpoczęła szalonym, pełnym kolorów i wspaniałej zabawy  Balem Karnawałowym. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.Dzieci zaprezentowały widzom tańce ,wiersze i piosenki. Przybyły Święty Mikołaj z Krainy Lodów zrobił duze wrażenia na dzieci.Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom, wychowawcom i rodzicom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym ,Biedroneczkom’’, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Alina Makiewicz

Jasełka w gr. “Krasnoludki”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, spokojni i milsi. To czas nadzieji i wiary w coś lepsze i jaśniejsze. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dzieciaki grupy „Krasnoludki” wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe, które miały wprowadzić nastrój świąteczny oraz pokazać rodzicom umiejętności artystyczne każdego malucha.

Dnia 20 grudnia 2017 roku, kiedy w każdej grupie na choinkach lśniły już  kolorowe bąbki i lampki choinkowe, cała aula przedszkolna uległa magii występu dzieci z grupy „Krasnoludki”. Przedszkolacy swym pięknym występem podbiły serca każdego widza. Na scenie można było ujrzeć gromadkę aniołów i śnieżynek, którzy świetnie zatańczyły i zagrały na instrumentach muzycznych wydawając przecudne dźwięki. Nie zabrakło i pasterzy, tak wesoło i radośnie głoszących o narodzinach Jezuska. A anielski śpiew Maryji i Józefa niejednej osobie zakręcił łzę w oku… Królowie z dalekiego wschodu obdarzyli wszystkich piękną recytacją wierszy i śpiewem. Wszyscy wykazali się świetną grą aktorską, a piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

W tym roku przedstawienie było wyjątkowe, bo gościliśmy czcigodnego proboszcza naszej parafii ks. Waldemara Ulczukiewicza, który wraz ze wszystkimi połamał się opłatkiem życząc zebranym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Trzeba przyznać, że uroczystość ta była niezwykłym przeżyciem zarówno dla małych aktorów, wychowawczyń i zaproszonych gości.

Bożena Rusakiewicz