Święto Rodziny na sportowo

Maj miesiąc jest ogólnie aktywnym miesiącem w imprezy z okazji dnia Rodziny, nie jest wyjątkiem też i nasze przedszkole, gdzie to już od kilku lat organizowane jest święto Rodziny na sportowo.

Tym razem uroczystość miało trochę inny wizerunek, tak jak większą część imprezy zajęły wystąpienia jak tych najmniejszych tak i tych najstarszych dzieciaków naszej placówki, a nowiną tego roku było zaproszenie rodziców do wzięcia aktywnego udziału w imprezie, wcielając się w rolę, zadaną dla nich według scenariuszu.

Nauczycielka edukacji artystycznej Elita Jurkewicziene ułożyła przecudny scenariusz, w którym to każda grupa przedszkolna została przeobrażona w pewnych bohaterów naszego święta. A wszystko sie zaczęło od naszych najmłodszych „Pszczółek”, które to postanowiły lecąc samolotem zwiedzić piękne i nieznane im kraje, bawiąc się, przyleciały do Indian (grupa „Biedroneczki”), Indianie przywitali wszystkich wesołym tańcem oraz głośnym Indianskim wołaniem.

Lecąc dalej Pszczółki zobaczyły Piratów na pokładzie statku (grupa „Krasnoludki”), ale Piraci wogóle nie byli grożni, chętnie spiewali i bawili się razem z nami. Wszyscy razem wyruszyliśmy też do egzotycznych Indii, gdzie to mieszkańcy tego kraju spotkali naszych Pszczółek barwnym tańcem.

A tak jak nasze święto Rodziny jest organizowane na sportowo, to między podróżami do innych krajów wychowawczynie przeprowadzały zręcznościowe zawody sportowe, w których braly udział dzieci ze swymi rodzicami.

Tradycją już jest, że nasze święto Rodziny zakańcza się ogólnym rodzinnym piknikiem, tym razem i pogoda nam dopisała idealnie.

Zdjęcia: Aliona Wengrowska

Tekst: Bożena Stelmakowa