Dzień Niepodległości Polski

W naszym przedszkolu w dniu 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w auli, aby świętować ten wyjątkowy dzień. Celem uroczystości było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Wspólne świętowanie rozpoczęto od rozmowy na temat urodzin dzieci, kiedy mają i w jaki sposób je świętują. Następnie wszyscy wspólnie zgodzili się, że Polska również ma swoje urodziny, które przypadają 11 listopada. Nawiązując do imienia i nazwiska każdego dziecka wytłumaczono dzieciom, czym są barwy i godło Polski i jakie mają znaczenie. Na uroczystości nie mogło zabraknąć wiersza pt.” Kto Ty jesteś” w wykonaniu dzieci z grupy ‘Mądrale”.

Dzieci recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę o Ułanach, młodszym kolegom rozdały własnoręcznie wykonane flagi.
Wszyscy razem oglądali film” Polak Mały”, który opowiadał o powstaniu Polski, zapoznał z godłem, hymnem i flagą.
Na zakończenie dzieciaki ze swymi Paniami mieli zadanie ułożyć składankę z której powstał Orzeł Biały.
Dzień Niepodległości jest ważnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych ” Małych Polaków”.

Autor. Jolanta Raczewska