Tradycyjne Zapusty w przedszkolu

Tradycją juz się stało w przedszkolu obchodzić Zapusty, nieco inaczej podchodzimy do tego święta, jest zabawa, są też bliny, są też przebierańce ale nie ma Marzanny, czyli wypędzamy Zimę na swój własny sposób. Tym razem pomógł nam w tym Miś, który pogubił się czy już musiał się obudzić czy nie, w rolę Misia wcieliła się pomocnica wychowawczyni p. Nijola Paszkiewicz. Dzieci bawiły się z Misiem, bawiły się z Panią Zimą (p. Edyta Kondratowicz), ale stwierdziły że dość mają tych zabaw i chcą Panią Wiosnę, i tu do sali zawitała piękna Pani Wiosna (p. Bożena Naimowicz) zauroczyła dzieci swoją elegancją i mocno się nie starając przeciągnęła sympatie szybko na swoją stronę i tak to w naszym przedszkoly zwyciężyła Pani Wiosna, lecz Pani Zima obiecała, że tak łatwo się nie podda i nie odejdzie łagodnie.

A jak to Zapusty na Litwie bez blinów, panie Gospodynie wypiekły nam placków ziemniaczanych, które to w mgnieniu oka znikły z tac.

Za ciekawy scenariusz zabawy dziękujemy p. Elicie Jurkewicziene (nauczycielce edukacji artystycznej).