Święto „My – Dzieci Litwy”

Sześcioro dzieciaków z grupy „Mądrale”, na zaproszenie Szkoły-Przedszkola „Zielone Wzgórze” w Nowej Wilejce, brało udział w święcie pod tytułem „My – Dzieci Litwy”. Starszaki nie tylko demonstrowali własne umiejetności artystyczne i podziwiali dzieci z innych przedszkoli, ale również uczestniczyli we wspólnej zabawie. Dzieci własnoręcznie wykonały świąteczne emblematy, które potem zaczepiły na swoim ubranku, budowały zamek z klocków, układały flagę Litwy z balonów helowych, podpisały „Akt Przyjaźni” i porwały się do wspólnych, tradycyjnych pląsów litewskich. Natomiast taniec ludowy w ich wykonaniu, był obdarowany rzęsistymi brawami. Po zabawie dzieciaki udały się do szkolnej stołówki, gdzie częstowały się gorącą herbatą i pysznymi ciastkami.

Organizatorzy przygotowali wspaniałe, ciekawe święto i sprawili wiele radości uczestnikom. Starszaki wrócili do przedszkola dumni ze swojego występu i pełni wrażeń.

Dziękuję wychowawczyni p. Jolancie Raczewskiej i nauczycielce j. litewskiego p. Oldze Symonovičienė, za pomoc w przygotowaniu dzieci do tego festiwalu.

Nauczycielka Edukacji Artystycznej

Elita Jurkevičienė