Zapusty w przedszkolu

Dzisiaj według kalendarza mamy Zapusty, ostatni dzień karnawału i dzień, kiedy to nadchodzi pora wypędzania z podwórka Panią Zimę. Tego roku Zapusty były trochę inne, tak jak dołączyły do nas dzieci ze szkoły -przedszkola “Wilia” wraz ze swymi nauczycielami, na zaproszenie pani Elity Jurkewicziene, starszego nauczyciela edukacji artystycznej.

Duża gromadka wypędzała tego roku Zimę z naszego podwórka, były tańce, wiersze, śpiewy i pląse, następnie doczekałyśmy się Pani Zimy, która napewno chciała jeszcze zostać na dłużej i Pani Wiosny, która wabiła dzieci w swoją stronę, by ją wybrano i by już tutaj u nas pozostała.

Ostatecznym znakiem pożegnania się z Panią Zimą było spalenie na ognisku jej kukły -Marzanny.

Dzieci i dorośli częstowali się pysznymi blinami, pili ciepłą herbatkę, a każdy chętny mógł pojeżdzić konno na kucyku, bądż na dużym koniu, które przybyły do naszego przedszkola z klubu jazdy konnej “Kemk žirgai”.