Miłość do przyjaciela i do Ojczyzny…

15 lutego społeczność przedszkola połączyła dwa święta: Dzień św. Walentego i Dzień odzyskania Niepodległości Litwy. Oba święta są powiązane ze sobą pięknym uczuciem: miłością, w Dzień św. Walentego pamiętamy o tych kogo kochamy, o swoich najbliższych, a w Dzień odzyskania Niepodległości Litwy darujemy miłość dla swojej Ojczyzny. Scenariusz dnia nietradycyjnego był przyszykowany przez nauczycielkę wychowania przedszkolnego – Edytę Kondratowicz. Podczas wspólnej imprezy dzieci poznawały jak można wyrażać miłość w różnych stronach świata, eskimosi np. dotykają noskami, mieszkańcy Gwinei 3 razy trzęsą kciuk trzymając go, i myśmy wszyscy razem wypróbowaliśmy różnych sposobów. Następnie dzieci bawiły się w różne zabawy zręcznościowe, tańcząc z balonami, zapamiętując gdzie jest czyja para a także bawiąc się w krzesełka.

Miłość do Ojczyzny jest bardziej dojrzałą i poważną miłością, dzieci poznały symbole naszego Państwa, zapoznały się z historią tego dnia, a także wyraziły swoją miłość do Ojczyzny w formie twórczej, dekorując mapę Litwy w serduszka i kwiatki. Następnie zabawiliśmy się wspólnie, tańcząc polkę litewską i na zakończenie fajnego dnia, nauczyciele przyszykowali dla dzieci dyskotekowe szaleństwo.