Święto Jabłuszka

22 pażdziernika było jak nigdy gwarnie w przedszkolu, a do tego w powietrzu unosił sie przecudny aromat pieczonych jabłek, tak jak w ten dzień w naszym przedszkolu odbywało się Święto Jabłuszka. Inicjatorem tego święta była Pani Elita Jurkewicziene, starszy nauczyciel edukacji artystycznej.

Wszystkie dzieci i Panie zostały zaproszone do sali, gdzie na stołach ustawione były pyszności wykonane z jabłek, od szarlotki do słodkiego dżemu jabłkowego.

Każdy tego dnia musiał mieć na sobie coś w kolorze jabłuszka, czy to zielonego , czy to czerwonego koloru i jak już wszyscy byłyśmy w sali, zagościło do nas Jabłuszko, które to zabawiło się z nami, zaśpiewało z nami piosenkę, a także słuchało recytowanych przez dzieci wierszy. Po uroczystości Jabłuszko zaprosiło wszystkich na degustację smakołyków, a także zapraszało do oglądania wystawy różnorodnie wykonanych jabłuszek, które to zostały zrobione własnoręcznie przez rodziców i dzieci.