Okres przedświąteczny w grupach

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia w naszych grupach, od 17 grudnia do 20 grudnia, odbyły się wieczory świąteczne, a także spotkania ze św. Mikołajem.

Jako pierwsze wystawiły Jasełka dzieci z grupy “Mądrale”, pod bacznym okiem nauczycielek: p. Bożeny Naimowicz, p. Katryny Baranowskiej, p. Elity Jurkewicziene i pomocnicy nauczycielek p. Aliony Olechnowicziene dzieci wyśmienicie się popisały. Wszystkim zebranym łza kręciła się w oku, kiedy dzieci przedstawiały scenkę, śpiewały, krążyły w tańcu śnieżynek i gwiazdek. Jasełka zostaną przedstawione dla szerszej widowni jeszcze 8 stycznia, w Centrum dobrobytu rodziny i dziecka rejonu Wileńskiego, a także w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mickunach, 12 stycznia.

18 grudnia zabawa ze św. Mikołajem odbyła się w grupie Biedroneczki, dzieciaki miały prawdziwy karnawał, wszystkie bawiły się z misiem polarnym, puszczały bańki mydlane, a następnie cieszyły się otrzymanymi prezentami od św. Mikołaja.

Nasze małe “Pszczółki” swój karnawał przeprowadziły w sposób już trochę tradycyjny dla Maluchów, czyli na święcie zabrakło rodziców, ale cała zabawa z piosenkami i tańcami była kręcona na kamerę i już 27 grudnia filmik z imprezy zostanie wyświetlony dla Rodziców. Taki sposób zabawy został wybrany dlatego, że dzieci nie rozpraszają swojej uwagi na Rodzicach, nie płaczą i cały czas są w ruchu, biorą aktywny udział w zabawie, się angażują i poprostu świetnie się bawią.

Jako ostatnie do zabawy przedświątecznej dołączyły dzieci z grupy “Krasnoludki”, nauczycielki: p. Alina Makiewicz i p. Anna Szabanowicz przysyzkowały z dziećmi krótki program artystyczny, podczas którego dzieci wykazały swoje zdolności artystyczne recytując wiersze i śpiewając o Mikołaju, który w dniu dzisiejszym jeżdzi samochodem. A następnie św. Mikołaj zaangażował i tych najmniejszych i tych najstarszych do świetnej zabawy, akcentując, że dzielmy się czasem nie prezentami a tym co jest najważniejsze, dobrocią, uśmiechem i czasem będąc razem.

Tego roku dzieci otrzymały sporo radości i miłych wrażeń podczas tych spotkań z Rodzicami i ze św. Mikołajem, a także w prezencie otrzymały i słodycze, które zostały ufundowane przez Wileński Oddział rejonowy Związku Polaków na Litwie, a także przez Warszawskie Towarzystwo Przyjaciół Wilna i GRodna