Spektakl kukiełkowy w przedszkolu

Dzisiaj, 7 września, w przedszkolu gościliśmy teatr z Wilna “Tęcza” (lt. “Vaivorykštė”) ze spektaklem dla dzieci “Bajki ptaków” (lt. Paukščių pasakos). Aktorzy przedstawili dzieciom 3 bajki, forma spektaklu dla dzieci już jest znana, tak jak gościmy teatr u nas w przedszkolu już nie pierwszy raz. Aktorzy poprzez kukiełki witrażowe i dekoracje opowiadali dzieciom historię o tym, jak można znależc przyjaciela, jak rozpoznać go, jak go cenić, uważać i kochać, tak jak tylko prawdziwy przyjaciel gotów jest pomóc w nieszczęściu i nie trzeba jego szukać daleko, tak jak jest tuż obok każdego z nas. Wszystkie 3 historie zaczepiły wątek przyjaźni. Dzieciom spektakl spodobał się, tak jak aktorzy obcowali z dziećmi podczas spektaklu, wciągneli dzieci poprzez pytania i dialogi, spektakl był żywy.