Obchody 11 listopada w przedszkolu

10 listopada dzieci z grupy “Mądrale” i dyrektor żłobka-przedszkola w Mickunach, przeprowadziły lekcję patriotyczną dla wszystkich dzieci przedszkola, z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Polski, który obchodzony jest 11 listopada. Tak jak jesteśmy polskim przedszkolem, Święto Niepodległości jest w naszym kalendarzu świąt tradycyjnych. Rozmawiać z dziećmi na tematy patriotyczne, uczyć polskiej piosenki, jak również i podtrzymywać tradycje polskie jest naszym jednym z podstawowych zadań w przedszkolu.

Podczas uroczystej lekcji dzieci utrwaliły swoje wiadomości na temat podstawowych symboli patriotycznych Polski: godła i flagi, jak również poznały podstawowe kroki poloneza, zaprosiły do tańca wszystkich dzieci. Dzieci zabawiły się w zabawę ruchową “Flaga” i razem udekorowały drzewko patriotyczne, w liście w kolorze białym i czerwonym. Na koniec lekcji zaprosiliśmy wszystkich powstać do odśpiewania hymnu narodowego, tak też biorąc udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki “Szkoła do hymnu”.

Za aktywny udział w lekcji każde dziecko otrzymało od dyrektor pierniczek, udekorowany w kolory flagi Polski.