Wsparcie bieżącej działalności przedszkola

Nasza placówka w 2023 roku brała udział w projekcie „WSPARCIE BIEŻĄCEJ DZIAŁALNOŚCI SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI Z POLSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA W LITEWSKIM SYSTEMIE OŚWIATY”. W ramach tego projektu sfinansowany został zakup następujących rzeczy: nowe zabawki do każdej z grup przedszkola (na rozwój fizyczny i logiczny u dzieci, z dziedziny metodyki STEAM), plakaty edukacyjne, do zawieszania na podwórku, drewniane wyroby do edukacji: bibloteka podwórkowa, hotele dla owadów, szpakówki dla ptaków, domek relaksacji dla dzieci, kuchenka dla młodszej grupy, karmniki dla ptaków, foremki do sadzenia ziół, dywanik do masażu małych stópek.

Możliwość brania udziału w takiego rodzaju projektach pomaga nam wzbogacić naszą bazę materialną jak również pozwala nauczycielom splanować dodatkowe wydatki na kupno niezbędnych przedmiotów do atrakcyjnej pracy z dziećmi. Ogólna kwota jaką otrzymało przedszkole na 2023 r. do realizacji zadań wynosi 2426,74 Eur., projekt finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.