Dzień Światełka

13 grudnia obchodzony jest dzień św. Łucji, „Dzień Świętej Łucji” to symboliczne święto zimowego przesilenia obchodzone powszechnie w Szwecji – ale i w innych krajach skandynawskich – w tym dniu odbywają się pochody orszaku dzieci i dorosłych w białych strojach, prowadzone przez Św. Łucję niosącą światło, ten dzień jest również obchodzony i w kościele katolickim, dlatego z tej okazji odnowiliśmy obchody Dnia Światełka w naszym przedszkolu. We własnoręcznie wykonanych lampionach odpalaliliśmy świece i wyruszyliśmy do kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mickunach. Mszę św. w intencji dzieci, rodziców i pracowników przedszkola celebrował proboszcz parafii ks. Jan Czerniawski, wspólną modlitwą i dobrym nastrojem zakończamy rok.