“Tłusty czwartek”

W tym roku Tłusty czwartek obchodzimy 8 lutego, jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem i tradycja nakazuje, że akurat tego dnia nie musimy sobie żałować ani pączków, ani innych słodkości -pyszności. Tradycja nakazuje, że tego dnia należy zjeść przynajmniej 1 pączek, oby rok był szczęśliwy. W naszym przedszkolu z tej okazji zorganizowaliśmy dzień nietradycyjny, w korytarzu przedszkola urządziliśmy kącik tematyczny, jak również i fotoramkę, a każda grupa miała ten dzień zajęcia edukacyjne, gdzie królowały pączki, czy to były układane puzzle pączkowe, czy zadania matematyczne w liczeniu pączków, czy nawet robienie karnawałowych masek w formie pączków. W naszym przedszkolu tego dnia każdy spróbował pączka, dlatego oczekujemy, że rok nam będzie udany.