Zabawa zapustowa

Tego roku, 13 lutego, we wtorek, obchodzone są Zapusty, ostatni dzień karnawału albo też dzień, kiedy to wypędzana jest Zima, by nareszcie przyszła długo wyczekiwana Wiosna. Według tradycji w ten dzień jest palona albo topiona Marzanna, kukła, która symbolizuje koniec okresu zimowego, my tego roku postanowiliśmy nie krzywdzić Marzannę, a zaprosić ją do wspólnej zabawy.

Tradycyjnie poprosiliśmy rodziców wraz z dziećmi wykonać różnorodne maski, dziecko włożyło wykonaną maskę na zabawę zapustową. A w sali, na wszystkich zebranych, czekała niespodzianka, tak jak tego roku, postanowiliśmy wystawić dzieciom spektakl, w rolach głównych wystąpiły Panie: Edyta, Bożena i Ewelina. Wystawiona została bajka “Kozi domek”, która przedstawiała przygody mamy Kozy, kózki Bebe i wilka. Bajka wciągnęła i widzów do akcji, dzieci pomagały kózce Bebe odpedzić wilka od domu. Wystawiony spektakl był odebrany bardzo pozytywnie, dzieci obdarowały Pań hucznymi oklaskami. A po spektaklu przyszedł czas na wesołą zabawę, dzieci tańczyły w rytmy skocznej muzyki razem z panią do tańców, p. Edytą, jak również do tańca była zaproszona i Marzanna. A tradycja też nakazuje, żeby w ten dzień zjeść dużo blinów, co i my uczyniliśmy.