Zabawa wielkanocna i otwarcie steam laboratorium

3 kwietnia, tuż po Świętach Wielkanocnych, w naszym przedszkolu zebrała się spora gromadka wesołych zajączków, które to zebrały się w sali na wspólną, wesołą zabawę. Większe wielkanocne zajączki, w rolę których wcieliły się pani Irena, pani Ania i pani Alina, przeprowadziły z dziećmi świąteczną zabawę, podtrzymując nastrój wielkanocny, dzieci szukały pochowane jajka w przedszkolu, bawiły się w świąteczne sztafety jak również ślicznie tańczyły razem ze swoją panią od tańców, panią Edytą.

W ten dzień połączyliśmy dwie imprezy w jedną, tak jak ze starszymi dziećmi z grupy “Mądrale”, oficjalnie, przecięliśmy wstążkę i daliśmy start zajęciom w “Małym STEAM laboratorium”, które zostało zmontowane na terytorium naszego przedszkola w formie kopuły sferczynej. W tym budynku dzieci wraz ze swymi paniami będą mogły przeprowadzać różnego rodzaju eksperymenty, jak również urozmaicać swoje zajęcia, pobytem nie tylko w grupie. Po otwarciu drzwi kopuły sferycznej dzieci odnalazły tam sympatyczną naukowczynię – animator Katarzynę Mażeikiene, którą zabrały ze sobą do sali, a tam już tworzyły się cuda cudeńka, dzieci i pracownicy przedszkola pogrążyli się w tajemniczy świat nauki, były zabawy z azotem (bezpieczne), były eksperymenty z ogniem (bezpieczne), jak również dzieci tworzyły sztuczny śnieg, który, na dziwo, nie był białym.